Menu

O NÁS


Rod Mastrocinque a Pizzeria Pulcinella

Rodina Mastrocinque má své kořeny v Kampánii, přesněji v oblasti Sannio, ve městě  Vitulano poblíž Beneventa.

Pizzeria PulcinellaJak to se získáváním profesních zkušeností bývá, i Carmine tráví více než jedno desetiletí (v letech ´58 - ´70) jako zaměstnanec v nejlepších kuchyních několika restaurací v centru Turína, kde se učí kuchařskému umění. Na počátku sedmdesátých let se vrací do rodných míst a zahajuje svou vlastní dráhu otevřením restaurace poblíž Camposauro v současném Národním parku Taburno v horské oblasti, která si pro své přírodní krásy získala pojmenování: "il rifugio" (útočiště). 

Carminovi se za jeho kuchařskou aktivitu dostává mnoha pozitivních ohlasů vyjadřujících spokojenost a uznání. Díky jeho chutným chodům založeným na čerstvých ručně dělaných těstovinách, ale také pro jeho sympatii a srdečnost Kampánii vlastní se restaurace stává středobodem turistické zóny Sannio.

Na konci osmdesátých let, ještě před pádem komunismu v bývalém Československu, Carmine poprvé navštěvuje Prahu, a jakoby předvídal budoucí události, které měly zakrátko osvobodit zemi, dává se v historickém centru města do hledání místa vhodného pro splnění jeho velkého přání: vybudování vlastní restaurace s klasickou italskou kuchyní ve městě mezinárodního významu. Štěstí přeje připraveným, a tak jakoby zázrakem se před ním po dlouhém bloudění městem ponořeném v letargii temných let, na Starém městě v Melantrichově ulici č. 11, blízko Staroměstského náměstí a jen pár kroků od náměstí Václavského, vynořuje symbol pěti korunek (cinque corone) na fasádě jednoho starobylého paláce, datovaného do roku 1310 a rekonstruovaného v době barokní (1600).

Toto znamení osudu stálo v letech 1989/90 u zrodu elegantní, rafinované restaurace na vysoké úrovni - "Le Cinque corone" - takto nazvané právě kvůli korunkám vyobrazeným na průčelí paláce. 

V roce 2000 se Carmine se svými syny rozhodl rozšířit podnik a otevřít ve stejném paláci Pizzeria Pulcinella

Celá rodina díky tvrdé práci udělala z restaurace Le Cinque Corone a Pizzeria Pulcinella středobod italské gastronomie v Praze.

Oba podniky, jako celek, tak obývají tento palác v srdci města již dvacítku let. Svým přívětivým prostředím, kde je radost trávit čas v příjemné společnosti, a pro svá typická italská jídla připravená s láskou si získala uznání mnoha návštěvníků.


® 2021
www.pizzeriapulcinella.cz/
e-mail:

Tel: +420 224 215 023

Naposledy aktualizováno: 13:11 - 10/06/2020
Note Legali | Cookie Policy
Zpět na začátek stránky...